Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НАНЦ

Національний антарктичний
науковий центр
Міністерство освіти і науки України
EN
Вхід
 • Головна
 • Про НАНЦ
 • Керівництво
 • Структура
 • Наші видання
 • Контакти та адреса
 • Державні закупівлі
 • Дані вимірювань на УАС

​​​​​​НАНЦ - державний оператор України в Антарктиці. Його колектив разом із вченими інститутів Національної академії наук України, найавторитетніших вищих навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних наукових центрів став лідером країни у справі реалізації вивчення Льодового континенту та Південного океану. Він також бере активн​у участь у фахових нарадах, конференціях міжнародної антарктичної спільн​оти, формує бази даних моніторингу погоди, озонового шару, організує геофізичні, геологічні, сейсмологічні, біосферні, медико-фізіологічні, океанологічні та інші дослідження на станції, навколишніх островах, морських полігонах.


​Водночас НАНЦ докладає зусиль для мінімізації антропогенного впливу на природу Антарктики та постійно опікується питаннями охорони навколишнього середовища. Детальніше.


 • Набір статей до чергового номера «УАЖ» 01.12.2017

  ​Шановні колеги!

  У зв'язку з підготовкою до друку чергового, 16-го номера наукового фахового видання «Український антарктичний журнал» (далі – «УАЖ») за 2017 рік, просимо до 31 січня 2018 року подати у вигляді наукових статей матеріали доповідей, які були представлені на VIII Міжнародній антарктич​ній конференції (м. Київ, травень 2017), а також результати досліджень за Державною цільовою науково-технічною програмою проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки.

 • Підводне біорізноманіття в акваторії островів Аргентинського архіпелагу 19.06.2017

  ​​Андрій Утєвський – підводне біорізноманіття в акваторії островів Аргентинського архіпелагу. 

   
 • Черговий номер Українського антарктичного журналу. 10.01.2017


  Тут ви можете завантажити Український антарктичний журнал №15 за 2016​ рік.​​

 • Новий номер журналу Експедиція ХХІ! 08.01.2017

  Тут ви можете завантажити статті ​​журналу Експедиція ХХІ №11/12​ (2016-2017)  • Українська Антарктида 20.05.2016
 • Привітання з нагоди 20-річчя Української антарктичної станції Академік Вернадський! 05.02.2016

  ​​Привітання від Британської Антарктичної Служби​.​​

     
  Перейдіть до статті щоб подивитись переклад привітання.
 • ​​
 • ВИВЧАТИ ОЗОНОВУ ДІРУ, МАГНІТНЕ ПОЛЕ ТА ПІНГВІНІВ – НА СТАНЦІЮ АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ ЇДЕ 23-Я УКРАЇНСЬКА АНТАРКТИЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ 21.03.2018

  ​Цього року МОН вперше за тривалий період часу виділив близько 15 млн гривень для проведення капітального ремонту на єдиній українській антарктичній станції Академік Вернадський. Ці кошти підуть на те, щоб створити комфортніші умови для життя на станції, а також покращити можливості для проведення досліджень.

  https://mon.gov.ua/ua/news/vivchati-ozonovu-diru-magnitne-pole-ta-pingviniv-na-stanciyu-akademik-vernadskij-yide-23-ya-ukrayinska-antarktichna-ekspediciya​

 • Ближній космос і холодні течії: що вивчатимуть на "Вернадському" 20.03.2018

  Українські полярники вже 23 роки проводять дослідження в Антарктиці​.

  В'ячеслав Шрамович
  BBC News Україна​

  ​Вперше за майже 20 років в українському Національному антарктичному центрі (НАНЦ) змінився керівник.

  http://www.bbc.com/ukrainian/features-43433985​

 • ДО АНТАРКТИКИ ВИРУШАЄ УАЕ-23 19.03.2018

  На проводи зимівників на цілорічну вахту і учасників сезонних робіт за традицією запрошені керівники Міністерства освіти і науки України, а також  віп-персони з Кабінету Міністрів. Сказати добре  напутнє слово, як завжди, прийдуть  представники засобів масової інформації, письменники, митці та  видавці, які  вже неодноразово передавали на станцію свої творчі доробки. ​

 • КАТАЛОГИ КИТІВ І МІКРОПЛАСТИК В ОКЕАНІ – МАЙБУТНЯ УКРАЇНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ В АНТАРКТИКУ РОБИТИМЕ 5 НОВИХ ТИПІВ ДОСЛІДЖЕНЬ 14.03.2018

  ​Учасники 23-ї Української антарктичної експедиції, які вирушать на станцію Академік Вернадський наприкінці березня, почнуть проводити нові види дос​​ліджень. Про це розповів в.о. директора Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий сьогодні, 14 березня 2018 року, в МОН.

 • Усі рівні. Навіть доктори наук миють туалети 14.03.2018

  ​Антарктида – рекордсмен: це найхолодніший, найвищий, найсухіший і найвітряніший континент. Середня температура – 57 градуса нижче нуля. На російській станції "Восток" заф​​іксували найнижчу температуру на Землі – 89,2 градуса морозу. У дея​ких місцях швидкість вітру сягає 320 кілометрів на годину. Такий легко підіймає порожні металеві бочки з-під пального.

 • ВІТАЄМО НОВООБРАНИХ! 12.03.2018

  Офіційний сайт Національної академії наук України  оприлюднив повідомлення про те, що 7 березня 2018 року відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України.

 • Жінки в снігах: чи повернуться українки в Антарктику? 07.03.2018

  В'ячеслав Шрамович
  BBC News Україна​

  Уже 20 років жінки не потрапляють до складу українських антарктичних експедицій, які зимують на станції "Академік Вернадський".

  Чому ж українська станція два десятиліття залишається "без жіночих рук" та чи зміниться ситуація - розбиралася BBC News Україна.

  Оригінал статті: http://www.bbc.com/ukrainian/features-43299043​

 • Зі святом 8 березня! 07.03.2018

  ​Зі святом, дорогі жінки!

  Колектив НАНЦ має честь і нагоду привітати вас з Міжнародним жіночим днем! Бажаємо вам міцного полярного здоров"я, щастя і щирого кохання! До дня жіночої рівності маємо задоволення повідомити, що НАНЦ знову, як це було на початках українських експедицій у Антарктиці, буде на рівних розглядати кандидатури дослідників та дослідниць для роботи на станції "Академік Вернадський". Ми віримо, що українки ще впишуть чимало нових яскравих сторінок у історію полярних досліджень. Хай здійсняться ваші заповітні мрії! Будьмо! 

 • Знай наших... 05.03.2018

  2 березня 2018 року відбулася VІІ Міжнародна студентська наукова  конференція: «Academic and Scientific Challenges in the 21st Century» на кафедрі англійської мови Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Робочі мови конференції: англійська, французька, німецька.

 • Переговори з визначення переможця з надання послуг з підготовки та проведення XXIIІ Української антарктичної експедиції 03.03.2018
 • МИ ПЛАНУЄМО ЗАПУСТИТИ НОРМАЛЬНИЙ ІНТЕРНЕТ НА АНТАРКТИЧНІЙ СТАНЦІЇ АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ ВЖЕ ЦЬОГО РОКУ – ОЧІЛЬНИК НАНЦ ЄВГЕН ДИКИЙ 01.03.2018

  Повноцінний Інтернет-зв'язок на українській антарктичній станції Академік Вернадський може з’явитися вже цього року. Про це розповів в.о. директора Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий сьогодні, 1 березня 2018 року, в Міністерстві освіти і науки України.

 • ЯК ГОТУЮТЬ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛЯРНИКІВ – УЧАСНИКИ НОВОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ НА СТАНЦІЮ АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ 01.03.2018

  ​12 учасників нової щорічної експедиції на українську антарктичну станцію Академік Вернадський закінчили обов’язкове навчання. Його повинен пройти кожен  майбу​тній полярник, і закінчилось воно сьогодні, 1 березня 2018 року. Тренування проходили упродовж тижня на території Головного центру спеціального контролю.

 • ​​