Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НАНЦ

Національний антарктичний
науковий центр
Міністерство освіти і науки України
EN
Вхід
 • Головна
 • Про НАНЦ
 • Керівництво
 • Структура
 • Наші видання
 • Контакти та адреса
 • Державні закупівлі
 • Дані вимірювань на УАС

​​​​​​НАНЦ - державний оператор України в Антарктиці. Його колектив разом із вченими інститутів Національної академії наук України, найавторитетніших вищих навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних наукових центрів став лідером країни у справі реалізації вивчення Льодового континенту та Південного океану. Він також бере активн​у участь у фахових нарадах, конференціях міжнародної антарктичної спільн​оти, формує бази даних моніторингу погоди, озонового шару, організує геофізичні, геологічні, сейсмологічні, біосферні, медико-фізіологічні, океанологічні та інші дослідження на станції, навколишніх островах, морських полігонах.


​Водночас НАНЦ докладає зусиль для мінімізації антропогенного впливу на природу Антарктики та постійно опікується питаннями охорони навколишнього середовища. Детальніше.


 • Набір статей до чергового номера «УАЖ» 01.12.2017

  ​Шановні колеги!

  У зв'язку з підготовкою до друку чергового, 16-го номера наукового фахового видання «Український антарктичний журнал» (далі – «УАЖ») за 2017 рік, просимо до 31 січня 2018 року подати у вигляді наукових статей матеріали доповідей, які були представлені на VIII Міжнародній антарктич​ній конференції (м. Київ, травень 2017), а також результати досліджень за Державною цільовою науково-технічною програмою проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки.

 • Підводне біорізноманіття в акваторії островів Аргентинського архіпелагу 19.06.2017

  ​​Андрій Утєвський – підводне біорізноманіття в акваторії островів Аргентинського архіпелагу. 

   
 • Черговий номер Українського антарктичного журналу. 10.01.2017


  Тут ви можете завантажити Український антарктичний журнал №15 за 2016​ рік.​​

 • Новий номер журналу Експедиція ХХІ! 08.01.2017

  Тут ви можете завантажити статті ​​журналу Експедиція ХХІ №11/12​ (2016-2017)  • Українська Антарктида 20.05.2016
 • Привітання з нагоди 20-річчя Української антарктичної станції Академік Вернадський! 05.02.2016

  ​​Привітання від Британської Антарктичної Служби​.​​

     
  Перейдіть до статті щоб подивитись переклад привітання.
 • ​​
 • Перше інтервью нового в.о. директора 20.02.2018

  Євген Дикий менше двох тижнів очолює Національний Антарктичний науковий центр (НАНЦ). Про нову посаду говорить, як про війну: "Тут зараз гаряче – треба прорватися".

  "Прорватися" в даному разі треба на полюс – на станцію "Академік Вернадський", до наших зимівників. Буквально.

  Зняти їх зі станції і завезти на зміну нову команду разом з річним запасом всього необхідного для життя та роботи треба вже у березні, поки в Антарктиці став лід – тоді сполучення перерветься на довгих 9 місяців.

  Кількість пального і харчів на станції розрахована рівно на рік, резерв ще максимум на місяць. А далі все закінчиться.

  "Звісно, у нас є план евакуації людей, але для станції та української науки це була б катастрофа", – говорить Євген.

  Між тим досі навіть не обрано перевізника, не почались закупки припасів: тендер на логістичне обслуговування станції досі триває, власне, кілька місяців він був "заморожений" – Антимонопольний комітет зупиняв торги через скарги, аргументуючи тим, що заявку було прописано "під одного з учасників".

  ​Оригінал статті: https://life.pravda.com.ua/travel/2018/02/19/229068/

 • ЗИМІВЛЯ ТРИВАЄ І ВЛІТКУ… 16.02.2018

  -Новини зі​ станції Академік Вернадський-

  Антарктичне літо в розпалі. Місячна температура в січні у середньому становила близько +6 градусів за Цельсієм. Точну інформацію метеорологи передають у світові центри погоди, а ми задовольнимося тим фактом, що пік літніх температур майже дорівнював нашій зимовій погоді. ​

 • Семінар для вчителів 15.02.2018

  У Школі І-ІІІ ступенів №170 Оболонського району міста Києва, українські вчені полярники біолог Олександр Савицький та метеоролог Олександр Полудень, які відзимували на українській антарктичній станції Академік Вернадський, провели семінар для вчителів географії "Використання досвіду співробітників ​Національного антарктичного наукового центру для підвищення рівня пр​офесійної компетентності учителів географії. "Цей загадковий Південний материк... Питання та відповіді".

 • ЛЮТНЕВА ЗУСТРІЧ У НЕНЦ ВИЯВИЛАСЬ ТЕПЛОЮ… 09.02.2018

  «ПІНГВІНІНФОРМ» по​відомляє

  На прохання  педагогічного колективу  Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (НЕНЦ МОН  України) наукові співробітникники НАНЦ і учасники антарктичних експедицій взяли участь у засіданні Академії наукових і педагогічних керівників Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна-2018», яке відбулося  8 лютого 2018 року на території НЕНЦ.

 • Надходження до бібліотеки НАНЦ 08.02.2018

  ​Шановні колеги!

  До Державної установи Національний антарктичний науковий центр надійшов журнал «Австралійський Антарктичний Журнал» (Australian Antarctic Magazine) № 33 за 2017 рік. Англійською мовою.

 • ПРИЗНАЧЕННЯ, РОТАЦІЇ ТА НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ 07.02.2018

  Заступник Міністра освіти і науки України​ М.В.СТРІХА сьогодні о 10-й ранку в конференц-залі МОН України представив колективу НАНЦ нового директора цього державного підприємства. Відповідно міністерського наказу згадану посаду обійняв 7.02.18 - Євген Олександрович ДИКИЙ.

 • Пять историй об антарктической станции "Академик Вернадский" 06.02.2018
  Вячеслав Шрамович
  BBC Украина

  ​22 года назад - 6 февраля 1996 года - Великобритания передала Украине свою антарктическую станцию "Фарадей", которую переименовали в "Академика Вернадского".
 • Святкування 60-річчя антарктичної науки 05.02.2018

  Цього тижня Науковий комітет з антарктичних досліджень (СКАР) відзначає шість десятиліть успішного міжнародного співробітництва. З моменту своєї першої наради в м. Гаага 3-5 лютого 1958 року СКАР перетворився у розгалужену міжнародну мережу з тисяч вчених, які об'єднує спільна мета – здійснення антарктичної науки на благо людства.

 • СПІВЧУВАЄМО, СУМУЄМО, ПАМ´ЯТАЄМО… 02.02.2018

  Передчасно пішов з життя український космонавт Леонід Костянтинович КАДЕНЮК. Знаний у світі фахівець своєї справи, вчений-дослідник, Людина і Громадянин з великої літери. Ця сумна звістка миттєво розповсюдилася як в столиці так і далеко за її межами. У це важко повірити, але, на жаль, ми мусимо змиритися з цією втратою. ЗМІ повідомляють, що він раптово помер від серцевого нападу після ранкової пробіжки в парку. Швидка медична допомога не встигла вжити екстренних рятівних заходів і лише констатувала смерть…

 • ОДНОДЕННИЙ СЕМІНАР У СТАМБУЛІ 01.02.2018

  У Стамбульському університеті на факультеті  досліджень морського середовища 26 січня 2018 року відбувся одноденний українсько-турецький семінар з полярної біології. Він був організований Турецьким фондом морських досліджень TUDAV (Turkish Marine Research Foundation). У семінарі взяли участь група турецьких фахівців, які вперше відпрацювали сезон разом з учасниками нашої 21-ї УАЕ, ті, хто лише збирається на далекий Південь, і молоді представники антарктичної біологічної науки з України.

 • ПІДВОДНІ ТАЄМНИЦІ ПІВДЕННОГО ОКЕАНУ… 01.02.2018

  ​ВРІА «ПІНГІВНІНФОРМ» коментує

  Цілий тиждень в столичному Будинку вчителя тривала виставка світлин, зроблених в акваторії Південного океану поблизу та навколо  Української антарктичної станції Академік Вернадський. Відкривали цю експозицію директор НАНЦ Валерій ЛИТВИНОВ і автор робіт - кандидат біологічних наук Андрій УТЕВСЬКИЙ, який зробив відеопрезентацію практично кожного експонату. Водночас в експозиції можна було побачити дайверське спорядження, гідрокостюми, фотокамери і зодіаки, на яких працюють дослідники Антарктики. Народу в славнозвісній круглій залі зібралося чимало, незважаючи на  робочий день та карантин у деяких школах. У перший день відкриття виставки пояснення і коментарі до фотознімків давав сам  автор, а в подальшому його партнер по зануренннях – інженер з впровадження систем безпеки Дмитро ШМИРЬОВ, а також біологи та інші фахівці НАНЦ.

 • ​​