Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НАНЦ

Національний антарктичний
науковий центр
Міністерство освіти і науки України
EN
Вхід
 • Головна
 • Про НАНЦ
 • Керівництво
 • Структура
 • Наші видання
 • Контакти та адреса
 • Державні закупівлі
 • Дані вимірювань на УАС

​​​​​НАНЦ - державний оператор України в Антарктиці. Його колектив разом із вченими інститутів Національної академії наук України, найавторитетніших вищих навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних наукових центрів став лідером країни у справі реалізації вивчення Льодового континенту та Південного океану. Він також бере активн​у участь у фахових нарадах, конференціях міжнародної антарктичної спільн​оти, формує бази даних моніторингу погоди, озонового шару, організує геофізичні, геологічні, сейсмологічні, біосферні, медико-фізіологічні, океанологічні та інші дослідження на станції, навколишніх островах, морських полігонах.


​Водночас НАНЦ докладає зусиль для мінімізації антропогенного впливу на природу Антарктики та постійно опікується питаннями охорони навколишнього середовища. Детальніше.

 • КІЛЬКАНАДЦЯТЬ МИТТЄВОСТЕЙ АНТАРКТИЧНОГО ВЕРНІСАЖУ… 30.09.2016

  29 вересня 2016 року в "золотому залі" Фонду культури України (вул. Липська16), де під егі​​дою Національного антарктичного наукового це​нтру (НАНЦ МОН України) експонувалась виставка робіт столичних школярів, гімназистів та ліцеїстів на полярну тематику, відбулося підбиття підсу​мків та вручення призів переможцям і учасникам творчого конкурсу: "Антарктика – очима юних киян", який тривав з 1 червня по 29 вересня ц. р.

 • Вітаємо переможців конкурсу ди​тячих малюнків «Антарктика очима юних киян»! 30.09.2016

  ​​​​​Завершено виставку-конкурс дитячих малюнків «Антарктика очима юних киян», що проводилася з 19 по 29 вересня 2016 року в Золотій за​лі Фонду культурі України в рамках святкування 20-ї річниці підняття національного прапора на Український антарктичній станції «Академік Вернадський».

 • ПІДСУМОК ПЕРЕМОВИН - УГОДА ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО 27.09.2016

  27 вересня 2016 року у Києві відбулася зустріч представників Державної установи Національний антарктичний науковий центр МОН України та державної установи Республіканський центр полярних досліджень» Нац​іональної академії наук Білорусі. Білоруську сторону представляли начальник "Республіканського центру полярних досліджень" НАН Білорусі Ігор Михайлович Пільщіков та його заступник, начальник Білоруської антарктичної експедиції, Олексій Олександрович Гайдашов.

 • ДВІ П'ЯТИРІЧКИ "РВС-200"… 22.09.2016

             (Засідання науково-технічної ради НАНЦ від 22.09.2016р.)

  Нагадаємо, що саме так зветься двохсоткубовий бак для пального, який на виконання Меморандуму про передачу Британською антарктичною службою бази Фарадей Україні був встановлений зусиллями НАНЦ на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови…

 • СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО… 21.09.2016
  ​- Міжнаро​​​дні контакти -

  ​За ініціативи Міністерства освіти і науки України 21 вересня 2016 року відбулася зустріч заступника міністра Максима Стріхи з Надзвичайним і Повноважним Послом Малайзії в Україні паном Датук Аюф Бачі та його радником пані Ріною Ханіс Родзлі. У зустрічі також взяли участь директор департаменту науково-технологічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус, директор державної установи Національний антарктичний науковий центр Валерій Литвинов, завідувач відділу міжнародного співробітництва НАНЦ Андрій Федчук і науковий співробітник відділу Валерія Савченко. Послу  Малайзії в ході розмови були передані інформаційні матеріали про Українську антарктичну станцію Академік Вернадський та наукові напрями,  яким згідно з Державною програмою віддають переваги наші вчені. Сторони обговорили потенційні можливості проведення спільних наукових досліджень. 

 • ЮНІ КИЯНИ РЕПРЕЗЕНТУЮТЬ АНТАРКТИКУ! 19.09.2016

  ​ВРІА "ПІНГВІНІНФОРМ"

  Після закінчення уроків деякі з столичних школяриків і ліцеїстів, які взяли участь у ко​нкурсі дитячих малюнків "Антарктика очима юних киян", прийшли 19 вересня на урочисте відкриття експозиції цих робіт, що розгорнута в "Золотому залі" Фонду культури України по вулиці Липська, 16.
 • АНТАРКТИЦІ ПОТРІБНІ ФАХІВЦІ! 08.09.2016

  Державна установа Національний антарктичний науковий центр МОН України ОГОЛОШУЄ КОНКУРС кандидатів до складу чергової, 22-ї Українсь​​кої антарктичної експедиції 2017-2018 років.

 • УВАГА! КОНКУРС ПРОЕКТІВ 2016! 26.08.2016

  ​​​Державна установа Національний антарктичний науковий центр МОН України оголошує про проведення Конкурсу науково-технічних проектів на ​виконання у 2016 році завдань і зах​одів Д​​​ерж​авної цільової науково-технічної п​рограми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки.​

 • Конкурс дитячих малюнків! 01.06.2016

  ​​​Запрошуємо до участі в конкурсі дитячих малюнків 
  «АНТАРКТИКА ОЧИМА ЮНИХ КИЯН»

  Державна установа Національний антарктичний науковий центр, в рамках святкування 20-ї річниці підняття національного прапора на українській антарктичній станції «Академік Вернадський», оголошує міський конкурс дитячих малюнків на тему «Антарктика очима юних киян».


 • Українська Антарктида 20.05.2016
 • Українській станції "Академік Вернадський" в Антарктиді виповнюється 20 років 22.04.2016
  ​Про те, як живуть і працюють наші полярники, дізнавалася Олена Рябічева.​​

 • Привітання з нагоди 20-річчя Української антарктичної станції Академік Вернадський! 05.02.2016

  ​​Привітання від Британської Антарктичної Служби​.​​

     
  Перейдіть до статті щоб подивитись переклад привітання.
 • Черговий номер Українського антарктичного журналу. 10.01.2016
 • Новий номер журналу Експедиція ХХІ! 08.01.2016

  Тут ви можете завантажити статті ​​журналу Експедиція ХХІ №9/10 • ​​
 • Засідання НТР "Антарктика" 19.10.2016

  ​​18 жовтня 2016 року  відбулося засідання Науково-технічної ради "Антарктика", яке вів директор  НАНЦ МОН України Валерій Литвинов, з наступним порядком денним: 

 • ПІЗНАЄМО АНТАРКТИКУ РАЗОМ 01.10.2016

  ​Вже багато років поспіль НАНЦ здійснює популяризацію науково-дослідницької діяльності людства в полярних регіонах планети. Та головною темою нашого спілкування, звичайно ж, стала дивовижна Антарктика, а також суворий і загадковий льодовий континент Антарктида, біля берегів якого вже двадцять перший рік працює Українська антарктична станція Академік Вернадський. Саме в цьому напрямку щороку вирушають наші й зарубіжн​​​і експедиції, які мають свої станції  в районі архіпелагу Арджентайл Айлендс…  Надзвичайно цікавить цей мальовничий край і туристів, які, нехтуючи цілим рядом природних небезпек, усе таки прагнуть його дістатись на спеціальних судах льодового класу і навіть на легких круїзних яхтах.