Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НАНЦ

Національний антарктичний
науковий центр
Міністерство освіти і науки України
EN
Вхід
 • Головна
 • Про НАНЦ
 • Керівництво
 • Структура
 • Наші видання
 • Контакти та адреса
 • Державні закупівлі
 • Дані вимірювань на УАС

​​​​​​НАНЦ - державний оператор України в Антарктиці. Його колектив разом із вченими інститутів Національної академії наук України, найавторитетніших вищих навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних наукових центрів став лідером країни у справі реалізації вивчення Льодового континенту та Південного океану. Він також бере активн​у участь у фахових нарадах, конференціях міжнародної антарктичної спільн​оти, формує бази даних моніторингу погоди, озонового шару, організує геофізичні, геологічні, сейсмологічні, біосферні, медико-фізіологічні, океанологічні та інші дослідження на станції, навколишніх островах, морських полігонах.


​Водночас НАНЦ докладає зусиль для мінімізації антропогенного впливу на природу Антарктики та постійно опікується питаннями охорони навколишнього середовища. Детальніше.


​​​​​VIIІ Міжнародна Антарктична Конференція

присвячена 25-річчю приєднання України до Договору про Антарктику

м. Київ, Україна​​

16-18 травня 2017 р.

​Інформаційне повідомлення №1

​Організаційний та науковий комітети

Заявка на участь у конференції

​Інформаційне повідомлення №​2​ Инфор​мационное пись​мо №1​​ 


 • Підсумки конкурсу науково-технічних проектів 19.10.2016

  Підсумки конкурсу науково-технічних проектів​

  УКРАЇНА
  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
  ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
  НАЦІОНАЛЬНИЙ АНТАРКТИЧНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР

  01601, м. Київ,  бульвар Тараса Шевченка, 16 тел/факс: (380 44) 246-38–80, E-mail: uac@uac.gov.ua  www. uac.gov.ua

  «_19_» _жовтня_ 2016 р.                   м. Київ                            № _17- Г_

  Н А К А З

   

  Щодо фінансування у 2016 році наукових та науково-технічних проектів за Державною цільовою науково-технічною програмою проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки ​​
 • КІЛЬКАНАДЦЯТЬ МИТТЄВОСТЕЙ АНТАРКТИЧНОГО ВЕРНІСАЖУ… 30.09.2016

  29 вересня 2016 року в "золотому залі" Фонду культури України (вул. Липська16), де під егі​​дою Національного антарктичного наукового це​нтру (НАНЦ МОН України) експонувалась виставка робіт столичних школярів, гімназистів та ліцеїстів на полярну тематику, відбулося підбиття підсу​мків та вручення призів переможцям і учасникам творчого конкурсу: "Антарктика – очима юних киян", який тривав з 1 червня по 9 вересня ц. р.

 • Вітаємо переможців конкурсу ди​тячих малюнків «Антарктика очима юних киян»! 30.09.2016

  ​​​​​Завершено виставку-конкурс дитячих малюнків «Антарктика очима юних киян», що проводилася з 19 по 29 вересня 2016 року в Золотій за​лі Фонду культурі України в рамках святкування 20-ї річниці підняття національного прапора на Український антарктичній станції «Академік Вернадський».

 • ПІДСУМОК ПЕРЕМОВИН - УГОДА ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО 27.09.2016

  27 вересня 2016 року у Києві відбулася зустріч представників Державної установи Національний антарктичний науковий центр МОН України та державної установи Республіканський центр полярних досліджень» Нац​іональної академії наук Білорусі. Білоруську сторону представляли начальник "Республіканського центру полярних досліджень" НАН Білорусі Ігор Михайлович Пільщіков та його заступник, начальник Білоруської антарктичної експедиції, Олексій Олександрович Гайдашов.

 • ДВІ П'ЯТИРІЧКИ "РВС-200"… 22.09.2016

             (Засідання науково-технічної ради НАНЦ від 22.09.2016р.)

  Нагадаємо, що саме так зветься двохсоткубовий бак для пального, який на виконання Меморандуму про передачу Британською антарктичною службою бази Фарадей Україні був встановлений зусиллями НАНЦ на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови…

 • СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО… 21.09.2016
  ​- Міжнаро​​​дні контакти -

  ​За ініціативи Міністерства освіти і науки України 21 вересня 2016 року відбулася зустріч заступника міністра Максима Стріхи з Надзвичайним і Повноважним Послом Малайзії в Україні паном Датук Аюф Бачі та його радником пані Ріною Ханіс Родзлі. У зустрічі також взяли участь директор департаменту науково-технологічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус, директор державної установи Національний антарктичний науковий центр Валерій Литвинов, завідувач відділу міжнародного співробітництва НАНЦ Андрій Федчук і науковий співробітник відділу Валерія Савченко. Послу  Малайзії в ході розмови були передані інформаційні матеріали про Українську антарктичну станцію Академік Вернадський та наукові напрями,  яким згідно з Державною програмою віддають переваги наші вчені. Сторони обговорили потенційні можливості проведення спільних наукових досліджень. 

 • ЮНІ КИЯНИ РЕПРЕЗЕНТУЮТЬ АНТАРКТИКУ! 19.09.2016

  ​ВРІА "ПІНГВІНІНФОРМ"

  Після закінчення уроків деякі з столичних школяриків і ліцеїстів, які взяли участь у ко​нкурсі дитячих малюнків "Антарктика очима юних киян", прийшли 19 вересня на урочисте відкриття експозиції цих робіт, що розгорнута в "Золотому залі" Фонду культури України по вулиці Липська, 16.
 • Українська Антарктида 20.05.2016
 • Українській станції "Академік Вернадський" в Антарктиді виповнюється 20 років 22.04.2016
  ​Про те, як живуть і працюють наші полярники, дізнавалася Олена Рябічева.​​

 • Привітання з нагоди 20-річчя Української антарктичної станції Академік Вернадський! 05.02.2016

  ​​Привітання від Британської Антарктичної Служби​.​​

     
  Перейдіть до статті щоб подивитись переклад привітання.
 • Черговий номер Українського антарктичного журналу. 10.01.2016
 • Новий номер журналу Експедиція ХХІ! 08.01.2016

  Тут ви можете завантажити статті ​​журналу Експедиція ХХІ №9/10 • ​​
 • Міжнародні антарктичні організації оголошують конкурс на отримання грантів для молодих вчених на 2017 рік 27.03.2017
  Три провідні міжнародні антарктичні організації оголошують черговий конкурс для молодих науковців на отримання у 2017 році гранів у розмірі від 15 до 30 тис. доларів США. Зокрема, з метою зміцнення міжнародного наукового потенціалу і співробітництва Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR), Рада керуючих національними антарктичними програмами (КОМНАП) та Комісія зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) спільно працюють над залученням талановитих дослідників, вчених, інженерів та інших фахівців, які задіяні у кліматичних та геофізичних дослідженнях, дослідженнях з біорізноманіття, охорони навколишнього природного середовища, а також у соціо-гуманітарних дослідженнях, пов’язаних з полярними регіонами Землі.

 • Проводи 22-ї Української антарктичної експедиції 24.03.2017

  ДО УВАГИ ЗМІ та інших зацікавлених осіб!

  30 березня 2017 року в актовій залі МОН України (Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, 4-й поверх, зала. 401) відбудеться урочиста церемонія проводів на зимівлю 22-ї Української антарктичної експедиції.​

  Початок о 14.00

  ПРЕС-СЛУЖБА НАН​Ц​
 • 30 БЕРЕЗНЯ – УКРАЇНА ПРОВОДЖАЄ ЗИМІВНИКІВ ДО АНТАРКТИКИ 24.03.2017

  ​-Прес-реліз  (НАНЦ 30.03.17)-

  Урочисті проводи вітчизняних дослідників на цілорічну наукову вахту до далекої Антарктики стали в Україні доброю традицією. Крім родичів, друзів і колег, на них зазвичай запрошуються керівники М​іністерства освіти і науки України, НАН України, представники громадськості та засобів масової інформації, яким не байдужа доля Державної цільової науково-технічної програми діяльності України в Антарктиці 2011-2020 років. Ця робота, що ведеться в екстремальних умовах Льодового континенту, дедалі набуває усе більшого значення для нашої науки та економічних перспектив держави, а вчені поступово набирають обертів у розв´язанні проблем, які можуть сприяти подальшому розвитку країни, піднесенню її міжнародного іміджу.

 • Професійна мужність лікаря 21-ї УАЕ в Антарктиці 23.03.2017

  На станції «Академік Вернадський» 23 лютого 2017 виникла нестандартна подія. В екстреному порядку за медичною допомогою звернувся капітан туристичного судна Ocean Nova з проханням надати медичну допомогу травмованій жінці – італійці, у якої стався вивих у кульшовому суглобі.

 • ЗУСТРІЧІ У ВЕСНЯНОМУ ЛЬВОВІ 15.03.2017

  ​​«ПІНГВІНІНФОРМ» КОМЕНТУЄ…

  ​​Протягом 11-13 березня у Львові за ініціативою просвітницького сайту Explorer.Life​ (Vernadsky Eventsта за підтримки департаменту розвитку Львівської міськради відбувся ряд зустрічей з українськими дослідниками Антарктики. Серед них – четверо учасників наступної 22-ї УАЕ, урочисті проводи якої відбудуться наприкінці цього місяця. Це – головний інженер НАНЦ МОН України Ігор Мороз, начальник зимівлі наступної експедиції – Віктор Лук'ященко, біолог Артем Джулай та молодий геофізик Анатолій Чернов. В «групі підтримки» також доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України – Євген Моісеєнко, крізь руки якого пройшли вже сотні претендентів на зимівлю в Антарктиці, та автор цих рядків.​

 • З 8 березня! 07.03.2017

  ДОРОГІ НАШІ ЖІНКИ!

  У цей сонячний весняний день усі чоловіки НАНЦ сердечно вітають усіх ВАС, і кожну персонально, а також усіх наших колег прекрасної статі з МОН України, інститутів НАН України та інших партнерських установ з ледь не втраченим нами святом 8 березня!

 • ​​