Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НАНЦ

Національний антарктичний
науковий центр
Міністерство освіти і науки України
EN
Вхід
 • Головна
 • Про НАНЦ
 • Керівництво
 • Структура
 • Наші видання
 • Контакти та адреса
 • Державні закупівлі
 • Дані вимірювань на УАС

​​​​​​НАНЦ - державний оператор України в Антарктиці. Його колектив разом із вченими інститутів Національної академії наук України, найавторитетніших вищих навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних наукових центрів став лідером країни у справі реалізації вивчення Льодового континенту та Південного океану. Він також бере активн​у участь у фахових нарадах, конференціях міжнародної антарктичної спільн​оти, формує бази даних моніторингу погоди, озонового шару, організує геофізичні, геологічні, сейсмологічні, біосферні, медико-фізіологічні, океанологічні та інші дослідження на станції, навколишніх островах, морських полігонах.


​Водночас НАНЦ докладає зусиль для мінімізації антропогенного впливу на природу Антарктики та постійно опікується питаннями охорони навколишнього середовища. Детальніше.

 • Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку 08.11.2016

  У зв'язку з відзначенням міжнародною науковою спільнотою 10 листопада 2016 року Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку, Міністерство освіти і науки України разом з Державною установою Національний антарктичний науковий центр МОН України запрошує 14 листопада 2016 року на зустріч-семінар з популяризації наукових досліджень вітчизняних вчених в Антарктиці.


 • АНТАРКТИЦІ ПОТРІБНІ ФАХІВЦІ! 20.10.2016

  Державна установа Національний антарктичний науковий центр МОН України ОГОЛОШУЄ КОНКУРС кандидатів до складу чергової, 22-ї Українсь​​кої антарктичної експедиції 2017-2018 років.

 • Підсумки конкурсу науково-технічних проектів 19.10.2016

  Підсумки конкурсу науково-технічних проектів​

  УКРАЇНА
  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
  ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
  НАЦІОНАЛЬНИЙ АНТАРКТИЧНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР

  01601, м. Київ,  бульвар Тараса Шевченка, 16 тел/факс: (380 44) 246-38–80, E-mail: uac@uac.gov.ua  www. uac.gov.ua

  «_19_» _жовтня_ 2016 р.                   м. Київ                            № _17- Г_

  Н А К А З

   

  Щодо фінансування у 2016 році наукових та науково-технічних проектів за Державною цільовою науково-технічною програмою проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки ​​
 • КІЛЬКАНАДЦЯТЬ МИТТЄВОСТЕЙ АНТАРКТИЧНОГО ВЕРНІСАЖУ… 30.09.2016

  29 вересня 2016 року в "золотому залі" Фонду культури України (вул. Липська16), де під егі​​дою Національного антарктичного наукового це​нтру (НАНЦ МОН України) експонувалась виставка робіт столичних школярів, гімназистів та ліцеїстів на полярну тематику, відбулося підбиття підсу​мків та вручення призів переможцям і учасникам творчого конкурсу: "Антарктика – очима юних киян", який тривав з 1 червня по 9 вересня ц. р.

 • Вітаємо переможців конкурсу ди​тячих малюнків «Антарктика очима юних киян»! 30.09.2016

  ​​​​​Завершено виставку-конкурс дитячих малюнків «Антарктика очима юних киян», що проводилася з 19 по 29 вересня 2016 року в Золотій за​лі Фонду культурі України в рамках святкування 20-ї річниці підняття національного прапора на Український антарктичній станції «Академік Вернадський».

 • ПІДСУМОК ПЕРЕМОВИН - УГОДА ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО 27.09.2016

  27 вересня 2016 року у Києві відбулася зустріч представників Державної установи Національний антарктичний науковий центр МОН України та державної установи Республіканський центр полярних досліджень» Нац​іональної академії наук Білорусі. Білоруську сторону представляли начальник "Республіканського центру полярних досліджень" НАН Білорусі Ігор Михайлович Пільщіков та його заступник, начальник Білоруської антарктичної експедиції, Олексій Олександрович Гайдашов.

 • ДВІ П'ЯТИРІЧКИ "РВС-200"… 22.09.2016

             (Засідання науково-технічної ради НАНЦ від 22.09.2016р.)

  Нагадаємо, що саме так зветься двохсоткубовий бак для пального, який на виконання Меморандуму про передачу Британською антарктичною службою бази Фарадей Україні був встановлений зусиллями НАНЦ на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови…

 • СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО… 21.09.2016
  ​- Міжнаро​​​дні контакти -

  ​За ініціативи Міністерства освіти і науки України 21 вересня 2016 року відбулася зустріч заступника міністра Максима Стріхи з Надзвичайним і Повноважним Послом Малайзії в Україні паном Датук Аюф Бачі та його радником пані Ріною Ханіс Родзлі. У зустрічі також взяли участь директор департаменту науково-технологічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус, директор державної установи Національний антарктичний науковий центр Валерій Литвинов, завідувач відділу міжнародного співробітництва НАНЦ Андрій Федчук і науковий співробітник відділу Валерія Савченко. Послу  Малайзії в ході розмови були передані інформаційні матеріали про Українську антарктичну станцію Академік Вернадський та наукові напрями,  яким згідно з Державною програмою віддають переваги наші вчені. Сторони обговорили потенційні можливості проведення спільних наукових досліджень. 

 • ЮНІ КИЯНИ РЕПРЕЗЕНТУЮТЬ АНТАРКТИКУ! 19.09.2016

  ​ВРІА "ПІНГВІНІНФОРМ"

  Після закінчення уроків деякі з столичних школяриків і ліцеїстів, які взяли участь у ко​нкурсі дитячих малюнків "Антарктика очима юних киян", прийшли 19 вересня на урочисте відкриття експозиції цих робіт, що розгорнута в "Золотому залі" Фонду культури України по вулиці Липська, 16.
 • Українська Антарктида 20.05.2016
 • Українській станції "Академік Вернадський" в Антарктиді виповнюється 20 років 22.04.2016
  ​Про те, як живуть і працюють наші полярники, дізнавалася Олена Рябічева.​​

 • Привітання з нагоди 20-річчя Української антарктичної станції Академік Вернадський! 05.02.2016

  ​​Привітання від Британської Антарктичної Служби​.​​

     
  Перейдіть до статті щоб подивитись переклад привітання.
 • Черговий номер Українського антарктичного журналу. 10.01.2016
 • Новий номер журналу Експедиція ХХІ! 08.01.2016

  Тут ви можете завантажити статті ​​журналу Експедиція ХХІ №9/10 • ​​
 • КОНФЕРЕНЦІЯ У ПЕРЛИНІ БІЛЯ МОРЯ… 29.11.2016
  - Репліка -

  В Одесі відбулася науково-практична конференція на тему - «Морські дослідження і технології в Україні: стан та перспективи розвитку». Вона пройшла під егідою Міжвідомчої координаційної ради з питань морських досліджень, Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України.

 • ЗУСТРІЧ ІЗ ТУРЕЦЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ  28.11.2016

  Минулої п'ятниці, 25.11.16, відбулося засідання науково-технічної ради НАНЦ, яке було присвячене трьом дуже важливим питанням. Зокрема, йшлося про стан  підготовки 22-ї Української антарктичної експедиції, попередні підсумки виконання спільних сезонних робіт із колегами з Туреччини  під час ротації 20-ї та 21-ї УАЕ на УАС Академік Вернадський. А також  обговорення деяких пропозицій щодо перспектив наступного сезону, що значною мірою залежать від  вирішення комплексних транспортно-логістичних послуг із забезпечення проведення наступної антарктичної зимівлі  та конкретного складу її учасників. Потенціал новацій – саме в них…

 • Рішення НТР "Антарктика" 25.11.2016

  РІШЕННЯ

  науково-технічної ради Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки

  (НТР «Антарктика»)

   (засідання НТР «Антарктика» від 23 листопада 2016 року, протокол № 5)

 • НАУКО​ВО-ТЕХНІЧНА РАДА «АНТАРКТИКА» СХВАЛИЛА 24.11.2016

  На засіданні Науково-технічної ради «Антарктика»,яке відбулося 26 листопада цього року під головуванням академіка НАН України  Петра Гожика, обговорювалися найактуальніші питання щодо програми наукових сезонних робіт та підготовки чергової 22-ї УАЕ. Це практично завершальний етап конкурсного відбору нагальних завдань, які наразі належить вирішити фахівцям, що системно працюють над проектами, котрі вже стали складовою частиною Державної програми наукових досліджень України в Антарктиці і мають бути реалізовані протягом наступних трьох років.

 • Засідання НТР "Антарктика" 21.11.2016

  ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  засідання Науково-технічної ради Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки

  (НТР "Антарктика")

  середа, 23 листопада 2016 р. о 14-00

  аудиторія № 312, 3-й поверх, за адресою:

  01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16,

  Міністерство освіти і науки України

  ​Орієнтовна тривалість засідання – 2,0 години

 • Відзначення Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку  15.11.2016

  У ​зв'язку з відзначенням міжнародною науковою спільнотою 10 листопада 2016 року Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку, Міністерство освіти і науки України разом з Державною установою Національний антарктичний науковий центр МОН України 14 листопада 2016 року провели, для всіх бажаючих, зустріч-семінар з популяризації наукових досліджень вітчизняних вчених в Антарктиці.

 • ВІТАЄМО КОЛЕГ! 01.11.2016

  ВІТАЄМО КОЛЕГ З ОТРИМАННЯМ ВІДЗНАК

  ЛАУРЕАТА ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ

  В ГАЛУЗІ НАУКИ І ТЕХНІКИ!

  ​​Ми вже повідомляли про присудження групі вчених, які виконали цикл наукових робіт, представлених Інститутом геофізики ім. С.І. Субботіна, - «Структура і динаміка геофізичних полів як відображення  еволюції та взаємодії геосфер в Антарктиці» Державної премії України в галузі науки і техніки.

 • ​​