Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НАНЦ

Національний антарктичний
науковий центр
Міністерство освіти і науки України
EN
Вхід
 • Головна
 • Про НАНЦ
 • Керівництво
 • Структура
 • Наші видання
 • Контакти та адреса
 • Державні закупівлі
 • Дані вимірювань на УАС

​​​​​​НАНЦ - державний оператор України в Антарктиці. Його колектив разом із вченими інститутів Національної академії наук України, найавторитетніших вищих навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних наукових центрів став лідером країни у справі реалізації вивчення Льодового континенту та Південного океану. Він також бере активн​у участь у фахових нарадах, конференціях міжнародної антарктичної спільн​оти, формує бази даних моніторингу погоди, озонового шару, організує геофізичні, геологічні, сейсмологічні, біосферні, медико-фізіологічні, океанологічні та інші дослідження на станції, навколишніх островах, морських полігонах.


​Водночас НАНЦ докладає зусиль для мінімізації антропогенного впливу на природу Антарктики та постійно опікується питаннями охорони навколишнього середовища. Детальніше.

 • Підсумки конкурсу науково-технічних проектів 19.10.2016

  Підсумки конкурсу науково-технічних проектів​

  УКРАЇНА
  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
  ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
  НАЦІОНАЛЬНИЙ АНТАРКТИЧНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР

  01601, м. Київ,  бульвар Тараса Шевченка, 16 тел/факс: (380 44) 246-38–80, E-mail: uac@uac.gov.ua  www. uac.gov.ua

  «_19_» _жовтня_ 2016 р.                   м. Київ                            № _17- Г_

  Н А К А З

   

  Щодо фінансування у 2016 році наукових та науково-технічних проектів за Державною цільовою науково-технічною програмою проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки ​​
 • КІЛЬКАНАДЦЯТЬ МИТТЄВОСТЕЙ АНТАРКТИЧНОГО ВЕРНІСАЖУ… 30.09.2016

  29 вересня 2016 року в "золотому залі" Фонду культури України (вул. Липська16), де під егі​​дою Національного антарктичного наукового це​нтру (НАНЦ МОН України) експонувалась виставка робіт столичних школярів, гімназистів та ліцеїстів на полярну тематику, відбулося підбиття підсу​мків та вручення призів переможцям і учасникам творчого конкурсу: "Антарктика – очима юних киян", який тривав з 1 червня по 9 вересня ц. р.

 • Вітаємо переможців конкурсу ди​тячих малюнків «Антарктика очима юних киян»! 30.09.2016

  ​​​​​Завершено виставку-конкурс дитячих малюнків «Антарктика очима юних киян», що проводилася з 19 по 29 вересня 2016 року в Золотій за​лі Фонду культурі України в рамках святкування 20-ї річниці підняття національного прапора на Український антарктичній станції «Академік Вернадський».

 • ПІДСУМОК ПЕРЕМОВИН - УГОДА ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО 27.09.2016

  27 вересня 2016 року у Києві відбулася зустріч представників Державної установи Національний антарктичний науковий центр МОН України та державної установи Республіканський центр полярних досліджень» Нац​іональної академії наук Білорусі. Білоруську сторону представляли начальник "Республіканського центру полярних досліджень" НАН Білорусі Ігор Михайлович Пільщіков та його заступник, начальник Білоруської антарктичної експедиції, Олексій Олександрович Гайдашов.

 • ДВІ П'ЯТИРІЧКИ "РВС-200"… 22.09.2016

             (Засідання науково-технічної ради НАНЦ від 22.09.2016р.)

  Нагадаємо, що саме так зветься двохсоткубовий бак для пального, який на виконання Меморандуму про передачу Британською антарктичною службою бази Фарадей Україні був встановлений зусиллями НАНЦ на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови…

 • СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО… 21.09.2016
  ​- Міжнаро​​​дні контакти -

  ​За ініціативи Міністерства освіти і науки України 21 вересня 2016 року відбулася зустріч заступника міністра Максима Стріхи з Надзвичайним і Повноважним Послом Малайзії в Україні паном Датук Аюф Бачі та його радником пані Ріною Ханіс Родзлі. У зустрічі також взяли участь директор департаменту науково-технологічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус, директор державної установи Національний антарктичний науковий центр Валерій Литвинов, завідувач відділу міжнародного співробітництва НАНЦ Андрій Федчук і науковий співробітник відділу Валерія Савченко. Послу  Малайзії в ході розмови були передані інформаційні матеріали про Українську антарктичну станцію Академік Вернадський та наукові напрями,  яким згідно з Державною програмою віддають переваги наші вчені. Сторони обговорили потенційні можливості проведення спільних наукових досліджень. 

 • ЮНІ КИЯНИ РЕПРЕЗЕНТУЮТЬ АНТАРКТИКУ! 19.09.2016

  ​ВРІА "ПІНГВІНІНФОРМ"

  Після закінчення уроків деякі з столичних школяриків і ліцеїстів, які взяли участь у ко​нкурсі дитячих малюнків "Антарктика очима юних киян", прийшли 19 вересня на урочисте відкриття експозиції цих робіт, що розгорнута в "Золотому залі" Фонду культури України по вулиці Липська, 16.
 • Українська Антарктида 20.05.2016
 • Українській станції "Академік Вернадський" в Антарктиді виповнюється 20 років 22.04.2016
  ​Про те, як живуть і працюють наші полярники, дізнавалася Олена Рябічева.​​

 • Привітання з нагоди 20-річчя Української антарктичної станції Академік Вернадський! 05.02.2016

  ​​Привітання від Британської Антарктичної Служби​.​​

     
  Перейдіть до статті щоб подивитись переклад привітання.
 • Черговий номер Українського антарктичного журналу. 10.01.2016
 • Новий номер журналу Експедиція ХХІ! 08.01.2016

  Тут ви можете завантажити статті ​​журналу Експедиція ХХІ №9/10 • ​​
 • ​Щира вдячність! 23.01.2017

  Національний антарктичний науковий центр МОН України висловлює щиру подяку усім нашим друзям - вітчизняним та зарубіжним організаціям, установам і окремим громадянам, які надіслали новорічні й різдвяні привітання на  адресу НАНЦ.

  З глибокою повагою,  директор Валерій ЛИТВИНОВ.

 • СІЧНЕВЕ ЗАСІДАННЯ НТР «АНТАРКТИКА» 18.01.2017

  У вівторок, 17 січня 2017 року, в Національному антарктичному науковому центрі МОН України відбулося чергове (цьогоріч – перше) засідання науково-технічної ради - НТР  «Антарктика».

 • Співчуття. 17.01.2017

  Колектив Національного антарктичного наукового центру МОН України висловлює щире співчуття з приводу смерті академіка НАН України, ​віце-президента НАМН Ук​раїни, директора Інституту медицини праці НАМН України

  Юрія Ілліча КУНДІЄВА.​

 • ЗАСІДАННЯ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ ЩОДО СКЛАДУ 22-ї УАЕ 16.01.2017

  Mинулого тижня (12.01.17) відбулося засідання конкурсної комісії НАНЦ, під головуванням головного інженера Центру І.В.Мороза, яка розглянула заяви та інші документи претендентів на зимівлю в складі наступної 22-ї Української антарктичної експедиції.

 • Тендерные битвы за Антарктику 13.01.2017

  ​Деятельность укр​аинской антарктической станции «Академик Вернадский» оказалась под угрозой.

   

  Валерий Литвинов

  «Мы вынуждены работать в условиях непрекращающихся наездов на Национальный антарктический научный центр (НАНЦ). Ситуация обострилась настолько, что если не будут предприняты безотлагательные меры, сорвется комплекс закупочно-логистических операций по приобретению всего необходимого для дальнейшей деятельности станции «Академик Вернадский». А самое главное — на грани риска оказалась своевременность проведения пересменки зимовщиков 21-й и 22-й экспедиций» — заявил в беседе с корреспондентом «2000» директор центра Валерий ЛИТВИНОВ.

 • ​​