Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НАНЦ

Національний антарктичний
науковий центр
Міністерство освіти і науки України
EN
Вхід
 • Головна
 • Про НАНЦ
 • Керівництво
 • Структура
 • Наші видання
 • Контакти та адреса
 • Державні закупівлі
 • Дані вимірювань на УАС

​​​​​НАНЦ - державний оператор України в Антарктиці. Його колектив разом із вченими інститутів Національної академії наук України, найавторитетніших вищих навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних наукових центрів став лідером країни у справі реалізації вивчення Льодового континенту та Південного океану. Він також бере активн​у участь у фахових нарадах, конференціях міжнародної антарктичної спільн​оти, формує бази даних моніторингу погоди, озонового шару, організує геофізичні, геологічні, сейсмологічні, біосферні, медико-фізіологічні, океанологічні та інші дослідження на станції, навколишніх островах, морських полігонах.


​Водночас НАНЦ докладає зусиль для мінімізації антропогенного впливу на природу Антарктики та постійно опікується питаннями охорони навколишнього середовища. Детальніше.

 • Мідвінтер! 15.06.2016

  ОГОЛОШЕННЯ!

  ДО УВАГИ ЗИМІВНИКІВ І УЧАСНИКІВ ЕКСПЕДИЦІЙ!

  ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

  СВЯТКУВАННЯ МІДВІНТЕРУ ТА ВРУЧЕННЯ ВІДОМЧИХ ВІДЗНАК ВІДБУДЕТЬСЯ 24 ЧЕРВНЯ НА ГІДРОЛОГІЧНІЙ СТАНЦІЇ КИЇВ.

  ЗБІР О 14-й ГОДИНІ!

  Контактна особа: МОРОЗ Ігор Володимирович (тел. 096-793-0206)

 • Конкурс дитячих малюнків! 01.06.2016

  ​​​Запрошуємо до участі в конкурсі дитячих малюнків 
  «АНТАРКТИКА ОЧИМА ЮНИХ КИЯН»

  Державна установа Національний антарктичний науковий центр, в рамках святкування 20-ї річниці підняття національного прапора на українській антарктичній станції «Академік Вернадський», оголошує міський конкурс дитячих малюнків на тему «Антарктика очима юних киян».

 • Програма "Вчений на запрошення" від Наукового комітету з антарктичних досліджень 31.05.2016

  ​​​​Національний антарктичний науковий центр МОН України інформує про черговий етап виконання програми міжнародного Наукового комітету з антарктичних досліджень (СКАР) "Вчений на запрошення", яка розрахована на досвідчених вчених (не менше п'яти років після захисту дисертації кандидата наук), які виконують дослідження, пов'язані з Антарктикою. Програма надає можливість здійснити короткостроковий візит – від одного до чотирьох тижнів – до наукової установи в іншій країні, яка є членом СКАР, для підвищення своєї кваліфікації або виконання наставницької роботи. Мета  програми полягає у зміцненні науково-дослідного потенціалу країн з недостатньо розвиненою програмою проведення досліджень в Антарктиці, сприянні нарощуванню наукового потенціалу в приймаючій організації, а також спрямована на розвиток довгострокових партнерських зв'язків, від яких залежатиме подальший поступ у  дослідженнях Антарктики.

 • Українська Антарктида 20.05.2016
 • Українській станції "Академік Вернадський" в Антарктиді виповнюється 20 років 22.04.2016
  ​Про те, як живуть і працюють наші полярники, дізнавалася Олена Рябічева.​​

 • В УКРАЇНУ ПОВЕРНУЛАСЬ 20-ТА АНТАРКТИЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ 22.04.2016
  ​​В Україну повернулась 20-та Антарктична експедиція. Рік науковці жили на станції "А​кадемік Вернадський", займаючись системними дослідженнями природи шостого континенту. Щоправда, окрім серйозних справ в оточенні криги учасники експедиції знаходять і час і можливості для розваг​​. Їх враження по поверненні із захопл​енням слухала Леся Головата.

 • ПОЗАДУ – АНТАРКТИКА, ПРОТОКА ДРЕЙКА, МАР-ДЕЛЬ-ПЛАТА, БУЕНОС-АЙРЕС, СТАМБУЛ. НЕЗАБАРОМ ЗУСТРІНЕМОСЬ… 19.04.2016

  У неділю, 17 квітня, до столичного аеропорту  Бориспіль рейсом із Стамбула прибула команда зимівників ювілейної ХХ УАЕ та сезонний загін українських дослідників Антарктики з 21-ї УАЕ. Квітами і хлібом-сіллю зустріли їх колеги з НАНЦ, родичі, друзі, представники преси. Втомлені, але щасливі, полярники потрапили в обійми своїх дітей, дружин і близьких. Ранком у понеділок вони розпочали медогляд, після якого  буде урочиста церемонія зустрічі.​

  Чекаємо всіх наших колег, друзів, сим​патиків та, звичайно ж, представників засобів масової інформації  20 квітня о 14-й годині на Бульварі Т.Шевченка, 16 (4-й поверх, актова зала).

  Прес-служба НАНЦ 

 • Привітання з нагоди 20-річчя Української антарктичної станції Академік Вернадський! 05.02.2016

  ​​Привітання від Британської Антарктичної Служби​.​​

     
  Перейдіть до статті щоб подивитись переклад привітання.
 • Черговий номер Українського антарктичного журналу. 10.01.2016
 • Новий номер журналу Експедиція ХХІ! 08.01.2016

  Тут ви можете завантажити статті ​​журналу Експедиція ХХІ №9/10 • ​​
 • Привітання з Мідвінтером від Президента України! 22.06.2016
 • Привітання з Мідвінтером від міністра освіти і науки України! 22.06.2016
 • Програма "Вчений на запрошення" від Наукового комітету з антарктичних досліджень 22.06.2016

  ​​Національний антарктичний науковий центр МОН України інформує про черговий етап виконання програми міжнародного Наукового комітету з антарктичних досліджень (СКАР) "Вчений на запрошення", яка розрахована на досвідчених вчених (не менше п'яти років після захисту дисертації кандидата наук), які виконують дослідження, пов'язані з Антарктикою. Програма надає можливість здійснити короткостроковий візит – від одного до чотирьох тижнів – до наукової установи в іншій країні, яка є членом СКАР, для підвищення своєї кваліфікації або виконання наставницької роботи. Мета  програми полягає у зміцненні науково-дослідного потенціалу країн з недостатньо розвиненою програмою проведення досліджень в Антарктиці, сприянні нарощуванню наукового потенціалу в приймаючій організації, а також спрямована на розвиток довгострокових партнерських зв'язків, від яких залежатиме подальший поступ у  дослідженнях Антарктики.

 • Привітання з Мідвінтером зі станції Академік Вернадський, від наших друзів та колег! 21.06.2016

  Команда 21 УАЭ сердечно поздравляет коллектив Национального антарктического научного центра,  украинских зимовщиков и коллег по изучению Антарктики с праздником Средины зимы (Midwinter). Желаем Вам плодотворной работы, творческого вдохновения, новых открытий и научных свершений во благо сохранения как уникальной экосистемы Антарктики, так и экосистемы планеты в целом.  И конечно желаем всем крепкого здоровья, хорошего настроения, процветания и удачи!

  С наилучшими пожеланиями, начальник станции Николай Старинец.​
 • Мідвінтер! 15.06.2016

  ОГОЛОШЕННЯ!

  ДО УВАГИ ЗИМІВНИКІВ І УЧАСНИКІВ ЕКСПЕДИЦІЙ!

  ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

  СВЯТКУВАННЯ МІДВІНТЕРУ ТА ВРУЧЕННЯ ВІДОМЧИХ ВІДЗНАК ВІДБУДЕТЬСЯ 24 ЧЕРВНЯ НА ГІДРОЛОГІЧНІЙ СТАНЦІЇ КИЇВ.

  ЗБІР О 14-й ГОДИНІ!

  Контактна особа: МОРОЗ Ігор Володимирович (тел. 096-793-0206)

 • В АНТАРКТИЦІ ТРАВЕНЬ - КІНЕЦЬ ОСЕНІ… 08.06.2016

  Нещодавно ми отримали звіт начальника Української антарктичної станції Академік Вернадський, керівника 21-го загону зимівників Миколи Старинця про те, як минув останній місяць полярної осені, як працювали люди, техніка і якою була погода…

 • ЗА ВІДДАНІСТЬ АНТАРКТИЧНІЙ СПРАВІ… 03.06.2016

  Як ми вже повідомляли, 31 травня  відбулося засідання НТР "Антарктика", на якому було продовження вручення нагород особам, причетним до створення й діяльності НАНЦ, трансформації британської бази Фарадей в українську антарктичну станцію Академік Вернадський та організації вітчизняних антарктичних експедицій.  Саме завдяки людям, які зібралися в цьому залі, сьогодні на острові Галіндез успішно несе наукову вахту вже 21 Українська антарктична експедиція.

 • Рішення НТР "Антарктика" 01.06.2016

  ​РІШЕННЯ

  науково-технічної ради Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці

  (НТР «Антарктика»)

   (засідання НТР «Антарктика» від 31.05.2016 року, протокол № 3)

 • "С первым днем зимы!", или Чем живут украинские полярники 01.06.2016
  СЕГОДНЯ.ua

  За 20 лет в Антарктиде побывали и прожили там минимум год более ста украинцев. Украинцы знакомятся с ​Биллом Гейтсом, играют в футбол, ходят в гости с капустой и яйц​​ами, украшают елку лифчиками и находят судьбу.


 • Запрошуємо до участі в конкурсі дитячих малюнків «АНТАРКТИКА ОЧИМА ЮНИХ КИЯН» 01.06.2016

  Державна установа Національний антарктичний науковий центр, в рамках святкування 20-ї річниці підняття національного прапора на українській антарктичній станції «Академік Вернадський», оголошує міський конкурс дитячих малюнків на тему «Антарктика очима юних киян».